كتاب «نظريه دولت اسلامي» منتشر شد

  • شنبه, 25 ارديبهشت 1400 08:10
  • بازدید 1312 بار

مركز پژوهشي مبنا پس از برگزاري جلسات متعدد علمي  با حضور اساتيد و اندیشمندان ، كتاب «نظريه دولت اسلامي»  را در 400صفحه  منتشر کرد.

این کتاب با حضور اساتیدی چون محمدجواد ارسطا، محمدتقی دشتي، حسين جوان آراسته، سيد احمد حبيب نژاد و ابراهيم موسي زاده و همچنين با همكاري پژوهشگران حوزه حقوق عمومي و فقه سياسي تأليف گرديد. امکان‌سنجی نظريه دولت اسلامي: شامل مباني نظري و اصول موضوعه؛ كليات نظريه دولت اسلامي: شامل مؤلفه‌هاي كلان دولت اسلامي و اصول حاكم بر آن،ماهيت دولت اسلامي: شامل تبيين ماهوي دولت اسلامي، مطلقه يا مشروطه بودن آن، ساخت قدرت در دولت اسلامي، ابعاد سياسي، اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي، آرمان‌گرایی و واقعیت‌گرایی در دولت اسلامي، حداقلي يا حداكثري بودن آن و حكمراني شايسته و دولت اسلامي با تبيين ابعاد گوناگون حكمراني شايسته ناظر به دولت اسلامي از مباحثی است که در هفتادوپنجمین اثر پژوهشی مرکزمبنا به آن پرداخته شده است.همچنین فاز دوم طرح پژوهشي نظريه دولت اسلامي ، در سال  1400 آغاز شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

مصرف کردن بدون تولید
آیه شریفه : وَ لَنُذيقَنَّهُمْ مِنَ الْعَذابِ الْأَدْنى‏ دُونَ الْعَذابِ الْأَکْبَرِ ... (سوره مبارکه سجده ، آیه 21)ترجمه : و ما به جز عذاب بزرگتر (در قیامت) از عذاب این دنیا نیز به آنان می چشانیم ...روایت : قال أبي جعفر ( ع ): ... و لله عز و جل عباد ملاعين مناكير ، لا يعيشون و لا يعيش الناس في أكنافهم و هم في عباده بمنزله الجراد لا يقعون على شيء إلا أتوا عليه .  (اصول کافی ، ج 8 ، ص 248 )ترجمه : امام باقر(ع) مي‌فرمايد: ... و خداوند بدگانی نفرین شده و ناهنجار دارد که مردم از تلاش آنان بهره مند نمی شوند و ایشان در میان مردم مانند ملخ هستند که به هر جیز برسند آن را می خورند و نابود می کنند.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید